MUREN INJECTEREN IN LOKEREN

Muren injecteren in Lokeren

Muren injecteren is een veelgevraagde behandeling in Lokeren. De 19e-eeuwse textielwoningen in de stadskern hebben smalle muren van poreuze baksteen zonder waterkering, en dat vraagt om een aanpak die bij dat muurtype past.

De Markt van Lokeren

Muren injecteren in Lokeren: dunne muren, wisselend water

Een vochtrand die met de seizoenen op en neer gaat. Uw fundering mist een waterkerende laag. De textielarbeiderswoningen in de Lokerse kern hebben muren van 22 centimeter in poreuze baksteen, gebouwd zonder kering. Wij stemmen de boordiepte en het productverbruik af op dat metselwerk, zodat het middel de hele muurdikte bereikt en er een sluitende kering ontstaat.

Roggemansdreef: vastgesteld erfgoed

De 19 arbeiderswoningen op de Roggemansdreef uit 1906 staan als vastgesteld bouwkundig erfgoed geïnventariseerd. Woont u daar, dan moet uw muur damp kunnen blijven doorlaten, dus gebruiken wij producten die dat toestaan. De boorgaten zetten wij in voegwerk dat toch aan vernieuwing toe is, nooit in de oorspronkelijke baksteen, en wij stemmen vooraf af met de stadsdienst Erfgoed.

Rijwoningen rond de Sint-Annakapel

De rijwoningen bij de voormalige textielfabrieken Gonzalez Cock en De Cock-La Lokeroise hebben massieve muren van 28 tot 35 centimeter, zonder waterkering. Wij stemmen de injectiediepte af op die dikte en leggen de lijn vlak boven het grondniveau. Daar is de opzuiging vanuit de bodem het sterkst, en houdt u het vocht dus het effectiefst tegen.

Burgerwoningen op moerasgrond

De 19e-eeuwse burgerhuizen in de Stationswijk hebben dikke muren van 30 tot 40 centimeter, gebouwd op voormalig moeras. Heeft u zo'n woning, dan vraagt de injectie meer tijd. Het product heeft meer tijd nodig om zo'n muur volledig door te trekken. En omdat de moerasgrond het vocht hoger opvoert dan gewone bodem, leggen wij de injectielijn daar met extra marge. Anders blijft er een natte zone boven de kering.

Hoeves in Daknam en Eksaarde

De polderhoeves in Daknam en Eksaarde hebben woonhuizen die rechtstreeks aan de stal grenzen, op alluviale of venige bodem. In zulke massieve muren verspreidt het product zich trager, zeker als ze met vocht verzadigd zijn. Wij nemen daar meer tijd voor en zetten de injectielijn op de hoogte waar het grondwater staat. De analyse is vrijblijvend.

Vakman injecteert de muurvoet met siloxaancrème tegen opstijgend vocht
AANPAK

Zo pakt AQUAPROVED opstijgend vocht aan

Een totale behandeling tegen opstijgend vocht verloopt in vier stappen. Eerst verwijderen we het aangetaste pleisterwerk tot op de vereiste hoogte, afhankelijk van waar de getijdelijn zich bevindt. Daarna boren we injectiegaten en injecteren we een waterafstotende gel die de capillaire opstijging permanent stopt. Vervolgens bevestigen we een zoutblokkerend membraan dat voorkomt dat zouten naar de nieuwe afwerking migreren. Tot slot bepleisteren we de behandelde muur opnieuw met dampopen materialen. Van voorbereiding tot afwerking: elke stap bouwt voort op de vorige.

Voorbereidende werken

We verwijderen het aangetaste pleisterwerk tot op de vereiste hoogte, afhankelijk van waar de getijdelijn zich bevindt. Het metselwerk moet volledig vrij zijn: losse mortelresten, oude coatings en afbladderende verf worden verwijderd. Vervolgens maken we het te behandelen oppervlak stofvrij en voeren we waar nodig herstellingen uit. Beschadigde voegen of oneffenheden worden geëgaliseerd zodat we vertrekken van een perfecte ondergrond voor de volgende stappen. Tegelijk voeren we een leidingdetectie uit om te weten wat er in de muur zit. Dit voorkomt schade aan leidingen tijdens het boorwerk.

Muurinjectie

We boren de injectiegaten zo dicht mogelijk bij de vloerpas, met een diameter van 12 tot 14 mm en een tussenafstand van 8 tot 12 centimeter. De gaten worden horizontaal geboord tot op de volledige muurdikte min 2 tot 5 centimeter. Via deze gaten brengen we een ATG-gecertificeerde injectiegel aan met een Triple A+ rating en 80% actieve bestanddelen op basis van silaan/siloxaan. Het product verspreidt zich door het poriënnetwerk en maakt de poriewanden waterafstotend. Het capillair zuigeffect stopt, maar de poriën blijven open. De muur blijft ademen. Na injectie worden alle gaten afgedicht met mortel. Onderzoek van Buildwise (TV 252) en het EMERISDA-project bevestigt dat deze methode even effectief is als een fysieke waterkering.

Zoutbehandeling

Opstijgend vocht brengt opgeloste zouten mee uit de bodem. Die zouten accumuleren in het metselwerk. Zonder behandeling migreren ze naar de nieuwe afwerking en veroorzaken ze binnen enkele maanden kristallisatieschade. AQUAPROVED kiest de methode op basis van de zoutbelasting in het metselwerk. In de meeste gevallen bevestigen we een zoutblokkerend membraan (SNC-folie). Dit membraan creëert een fysieke scheiding: vocht kan verdampen, maar zouten worden geblokkeerd voor ze het oppervlak bereiken. Bij een lagere zoutbelasting kan saneerpleister volstaan. Dit is een minerale pleister met een open poriënstructuur (porositeit > 40%, conform WTA-Merkblatt 2-9-04/D) die zouten in de pleistermassa laat kristalliseren in plaats van aan het oppervlak.

Afwerking

Bij gebruik van een een zoutblokkerend membraan (SNC-folie) volgt de afwerking direct aansluitend. We bezetten de behandelde oppervlaktes met kalkpleister over het membraan, zodat de muur naadloos aansluit bij het bestaande, niet-behandelde gedeelte. Het resultaat is één vlak geheel. Bij saneerpleister moet de muur eerst voldoende drogen. De droogtijd hangt, onder andere, af van de muurdikte: 6 tot 12 maanden bij een steensmuur (19 cm), 12 tot 24 maanden bij dikkere muren. Ongeacht de methode is de afwerking altijd dampopen. Dampdichte materialen zoals vinylbehang of latexverf zijn uitgesloten omdat ze de resterende verdamping blokkeren.

AQUAPROVED injecteert de muur met een silaan-siloxaancrème
AQUAPROVED plaatst een SNC-membraan tegen salpeter bij opstijgend vocht
AQUAPROVED brengt nieuw pleisterwerk aan na de behandeling tegen opstijgend vocht
RESULTAAT

Wat droog metselwerk oplevert

U kent de signalen: afbladderende verf, loszittend behang, witte zoutuitslag, een muffe geur die niet weggaat. Na behandeling verdwijnen ze. Niet tijdelijk, niet cosmetisch, maar definitief. De capillaire vochtaanvoer stopt permanent en de muur droogt van binnenuit. De schade die u nu ziet, komt niet meer terug. Wat u terugkrijgt is een woning die weer doet wat ze hoort te doen: u beschermen.

Wat er fysiek verandert!

  • Uw afwerking blijft intact: Geen afbladderende verf meer, geen loszittend behang, geen witte zoutuitslag. Waar u nu om de paar jaar moet overschilderen om de schade te maskeren, gaat een afwerking op een droge muur 15 tot 20 jaar mee in plaats van 3 tot 5.
  • Uw metselwerk herstelt zich: De zouten die nu in uw metselwerk zitten en uw pleisterwerk van binnenuit stukmaken, worden geblokkeerd door het membraan of geabsorbeerd door de saneerpleister. De voegen verzanden niet meer. Schimmelvorming krijgt geen kans meer: zonder vocht geen groeimedium.

Wat dat voor u betekent!

  • Uw stookkosten dalen merkbaar: Een vochtige muur geleidt warmte tot 25 keer sneller dan een droge. Na droging isoleert uw muur weer zoals bedoeld, wat een besparing van 5 tot 15% op uw verwarmingskosten oplevert.
  • Uw woning wint aan waarde: De muffe geur verdwijnt. De gezondheidsrisico's van schimmel worden geëlimineerd. Structurele vochtschade is een van de grootste afknappers bij woningverkoop. De behandeling is gebouwd om te blijven: 30 jaar garantie, onderbouwd door ATG-certificering en het EMERISDA-onderzoeksproject.
Ervaringen

Wat klanten zeggen

Via een collega ontving ik de contactgegevens van Aquaproved. Een afspraak was zo geregeld en in no-time waren de werken aan de vochtige muur tip-top uitgevoerd. Bovendien kon ik de werken zelf inplannen via een online agenda. De werken zijn nu achter de rug en ben een super tevreden klant. Bedankt Wim, Pieter en het team.
Geven goede uitleg en informatie. Professioneel bedrijf dat goed werk levert en afwerkt. Goede prijs-kwaliteit
Jean Pierre is bij ons langsgeweest voor ons vochtprobleem. Daar waar Murprotec ons een factuur voorschotelde van 8000 euro voor het injecteren, stelde Jean Pierre voor om gewoon de brug die is gemaakt via de plinten, die gewoon weg te nemen. Een eerlijke mens met kennis, bedankt!
Zeer snel contact kunnen maken met het bedrijf waarna ik een mooie en duidelijke uitleg mocht ontvangen. Professioneel, eerlijk, respectvol en vriendelijk :)
Vlotte en correcte service van offerte tot uitvoering. Bij de aankoop van onze woning hadden we reeds vastgesteld dat er sprake was van opstijgend vocht in onze woning. Hierop hebben we bij verschillende bedrijven een offerte opgevraagd en de opvolging bij Aquaproved ging zeer vlot. Offerte werd het moment zelf bezorgd en was duidelijk. Na aanvaarding van de offerte konden we gemakkelijk de werken inplannen via een online agenda. Op de dag van uitvoering werd er proper en correct werk geleverd en werd ervoor gezorgd dat er zo min mogelijk stofvorming was. (Uiteraard kan je dit niet vermijden wanneer er bezetsel moet worden afgekapt) Kortom vlot werk en correcte uitvoering.
Werkmannen waren vriendelijk, behulpzaam en leverden goed werk. Ook de nazorg was in orde. Ben heel tevreden van de werken die werden uitgevoerd..
Zeer propere afwerking, vriendelijke man die werken heeft uitgevoerd, Bezoek van vertegenwoordiger samen met zaakvoerder, ook beide zeer vriendelijk en zeer goede uitleg over wat er moest gebeuren om ons probleem op te lossen.
Snell offerteproces, heel vlotte communicatie en gemakkelijk een afspraak gemaakt. Werkman kwam op het afgesproken moment, werkte heel vlot en was duidelijk ervaren. Zeer tevreden over het hele proces.
Betrouwbare aannemer! Zeer goede uitleg, advies en communicatie. Ook voor bijkomende vragen kon ik steeds bij hen terecht. Komt afspraken na. Factuur volgens offerte. Alles dus correct verlopen!
Er wordt samen gedacht naar mogelijke oplossingen. Eerlijk en communicatief bedrijf die geen onnodige werken zouden laten uitvoeren. Pieter weet waarover hij spreekt.
zekerheid krijgen

AQUAPROVED vertelt u wat nodig is

Een vakman beoordeelt uw situatie. Indien behandeling aangewezen is, stelt AQUAPROVED een plan samen dat past bij uw woning: de aanpak, de kostprijs en de planning. Meer dan 4.500 woningen werden zo al behandeld.

Vakman meet met een capacitieve vochtmeter het vochtgehalte in een muur
nazorg

Opvolging na de behandeling

Een vochtbehandeling vraagt opvolging. Het droogproces duurt maanden en verloopt in fases. AQUAPROVED laat u daar niet alleen in. Wij meten, controleren en adviseren tot de klus écht klaar is.

  • Het pleisterwerk droogt eerst. Na de behandeling droogt het nieuwe pleisterwerk in twee tot drie maanden. Het kleurt geleidelijk van grauw naar wit. Zodra het volledig wit is, is de drogingsfase afgerond en start de uithardingsfase. Reken daarna nog minstens één extra maand voordat geschilderd of behangen kan worden.
  • De muur droogt op haar eigen tempo. Achter het pleisterwerk droogt het metselwerk verder uit. Als vuistregel geldt 1,5 cm muurdikte per maand. Een steensmuur van 19 cm droogt in 6 tot 12 maanden, een muur van 29 cm in 12 tot 18 maanden, bij dikkere muren kan dit oplopen tot 24 maanden. De werkelijke droogtijd hangt ook af van hoe lang en hoe hoog het vocht reeds was opgetrokken.
  • Gratis eindcontrole. Wanneer het pleisterwerk volledig droog is, komen wij terug. Wij meten het vocht- en zoutgehalte en adviseren u over de beste manier om verder af te werken. Die controle is gratis.
  • Tussentijds contact. Verloopt iets anders dan verwacht? Neem contact op. Wij komen langs voor een tussentijdse controle, ook dat is kosteloos.
  • 30 jaar garantie. Uw garantiecertificaat dekt herdiagnose en indien nodig herbehandeling, kosteloos. Het certificaat is overdraagbaar aan een volgende eigenaar en geldig als bewijsstuk voor de Mijn VerbouwPremie.
AQUAPROVED laat het afgewerkte pleisterwerk uitdrogen na de behandeling
Behandelingen met garantie

Behandelingen

Kernboring in de gevel voor de doorvoer van een ventilatiesysteem
Ventilatie in Lokeren

Een ventilatiesysteem dat vochtige binnenlucht afvoert en condensatie stopt. Van systeem C met mechanische afvoer tot systeem D met warmteterugwinning tot 90%. 10 jaar garantie.

Vakman brengt impregnatiemiddel aan op een gevel
Hydrofuge in Lokeren

Een onzichtbare hydrofoberende laag die regen laat afparelen. De siloxaancrème trekt diep in de steen zonder het uiterlijk te veranderen. Bij voorkeur in een droge periode. 10 jaar garantie.

Noppenfolie tegen de kelderwand als onderdeel van de kelderdrainage
Kelder waterdicht maken in Lokeren

Een waterdichte coating die grondwater buiten houdt. De aanpak volgt uit de grondwateranalyse: van noppenmembraan tot volledig dichtsysteem, afgestemd op het gebruik. 10 jaar garantie.

Aangetast pleisterwerk afgekapt tot op de steen bij schimmelverwijdering
Schimmel verwijderen in Lokeren

Professionele verwijdering tot in de poriën, gecombineerd met de aanpak van de vochtbron. De vakman verwijdert de schimmelsporen inclusief mycelia. Geen vocht, geen schimmel.

SNC-membraan tegen de muur na behandeling van salpeter
Salpeter verwijderen in Lokeren

Een zoutblokkerend membraan dat de nieuwe afwerking beschermt terwijl de muur droogt. De vakman plaatst een SNC-folie die de zoutkristallisatie opvangt. De muur ademt, de afwerking blijft intact.

aan de slag

Van diagnose naar garantie

AQUAPROVED komt bij u langs en stelt vast wat er aan de hand is. Duidelijk advies, een plan dat past bij uw situatie.

AQUAPROVED voert een vochtmeting uit op een muur met de carbidemethode

Veelgestelde vragen

Verschilt de aanpak bij een textielwoning in Lokeren van een burgerhuis in de Stationswijk?

Ja. Een textielwoning heeft smalle muren van 22 centimeter poreuze baksteen. Een burgerhuis in de Stationswijk heeft muren van 29 tot 33 centimeter. AQUAPROVED past de boordiepte en het productverbruik aan per muurtype. Bij dikkere muren duurt het droogproces langer.

Wat kost muren injecteren in een rijwoning in Lokeren?

Voor een gemiddelde rijwoning ligt de prijs tussen 1.000 en 2.000 euro, voor de injectie. De zoutbehandeling staat als aparte lijn op de offerte, aan 80 tot 150 euro per vierkante meter. In negen op de tien gevallen voeren wij die samen met de injectie uit. AQUAPROVED stelt na een gratis diagnose in Lokeren een offerte op met vaste prijs. Bij woningen ouder dan 10 jaar geldt 6 procent BTW. De behandeling komt in aanmerking voor Mijn VerbouwPremie, als u in inkomenscategorie 3 of 4 valt: categorie 4 krijgt 50 procent van de factuur tot 2.000 euro, categorie 3 krijgt 35 procent tot 1.400 euro.

Waarom is zoutbehandeling in Lokeren altijd onderdeel van de muurinjectie?

De textielwoningen in Lokeren hebben meer dan een eeuw lang vocht en zouten getransporteerd. Die opgehoopte zouten trekken actief vocht aan uit de lucht, ook nadat de injectie de vochtaanvoer vanuit de bodem heeft gestopt. Zonder zoutbehandeling blijven de muren nat. AQUAPROVED combineert muurinjectie daarom standaard met een zoutblokkerend membraan of saneerpleister.

Behandelt AQUAPROVED ook woningen in Daknam en Eksaarde?

Ja. AQUAPROVED is actief in heel Lokeren, inclusief Daknam, Eksaarde en het recent gefusioneerde Moerbeke. Ook in Waasmunster, Zele en Lochristi voert AQUAPROVED muurinjecties uit. Een vochtdiagnose met meting ter plaatse is gratis en vrijblijvend.